MT20 – Kombinované EMG s Mobilní Telemetrií a Data Logerem

Víceúčelový medicínský telemetrický systém tvořený telemetrickou a záznamovou jednotkou. Měří až 16 analogových vstupů a 4 digitální. Je navržen především pro měření povrchových elektromyografických signálů (sEMG).

Další snímače mohou být jedno, dvou a tříosé akcelerometry, elektrogoniometry používané k měření úhlů kyčle nebo kolene, a dále unikátní jednotka pro snímání kontaktu paty a špičky se zemí.

Specifikace vysílače MT20

 • Vstupní kanály: 16 analogových + 4 digitální
 • Kapacita úložiště: standardní 2GB MIE microSD™ karta
 • Rozlišení: 24 bits (programovatelné)
 • Vzorkovací frekvence: 18kHz (programovatelné, 22kHz celkem)
 • Fyzické rozměry: 90 mm x 78 mm x 25 mm
 • Hmotnost: 160 g včetně paměťové karty a baterie

Specifikace přijímače MT20

 • Vstupní kanály: 4 digitální
 • Výstupní kanály: 16 analogových a 8 digitálních (od Tx & Rx vstupy)
 • Připojení: USB 

Specifikace předzesilovače

 • Zesílení: x1000
 • CMRR: > 110dB
 • Frekvenční odezva: 6 Hz 6000Hz při 3 dB
 • Hmotnost: 10g bez kabelu a konektoru
 • Kompatibilita: Povrch, jehlové a kabelové elektrody

Stejně jako u všech našich softwarů, MIE nabízí bezplatné aktualizace softwaru Myo-Dat 7 pro Windows po dobu 3 let.


Analýza pohybu (Gait Analysis System - GAS)

Systém analýzy chůze (GAS) byl navržen jako efektivní klinické řešení rutinního měření parametrů chůze. Vícekanálový systém k měření parametrů chůze v rutinní praxi, umožňující návaznost na kompatibilní elektromyografii, tenzometrickou diagnostiku a kamerové vizualizační 2D a 3D systémy.

MT-20 - EMG Telemetrie a Data Logger
Zcela nový MT20 má velmi silné designové prvky, které nabízejí zcela nový pohled na EMG telemetrii a záznam dat.

24-bitové rozlišení

Nový digitální systém má 24-bitové rozlišení, vzorkovací frekvenci 20000 Hz a 16 analogových a 4 digitální kanály. Data mohou být uložena na 8GB mini SD kartě nebo mohou být vysílané v reálném čase prostřednictvím zabudovaného bezdrátového vysílačem. To vše se vměstnalo do balíčku o zlomku velikosti kterékoliv produktu našich konkurentů.

Dosah až 12km

Konvenční systémy Wi-Fi telemetrie mají velmi omezený dosah přenosu. Nicméně, MIE vyvinula technologii retranslační stanice, která umožňuje rozšířit dosah az do spolehlivé pracovní vzdálenosti 12km. Může být použito až 256 relé stanic, každá s doporučeným rozsahem 50m. To umožňuje provoz na velmi velké ploše bez jakékoliv ztráty signálu. Teoreticky mohou být stanice uspořádány v řadě, a mohou rozšířit rozsah na více než 25 km!

Neomezená doba záznamu

Unikátní funkce vložená do MT-20 je takzvané zařízení "hot-swap" baterie. Hlavní baterie mohou být vyměněny bez přerušení sběru dat. To je užitečné zejména při použití v režimu záznamu dat (Data loggeru) během velmi dlouhém testování.

Všestranný provoz
MT-20 je navržen tak, že jej lze použít v telemetrickém režimu, režimu Data loggeru (záznam dat na kartu), nebo v obou režimech současně, v závislosti na požadavcích. Je standardně dodáván s 8GB mini SD kartou, kterou lze snadno vyjmout z jednotky a tudíž můžete data rychle přesouvat mezi kartou a PC a zároveň umožňuje předem naprogamovat různé projekty a nastavení.

Flexibilní připojení
Přijímač je napájen přes rozhraní USB, který také poskytuje datové spojení k počítači. Pro maximální konektivitu se stávajícími pohybovými systémy jsou analogové výstupy poskytovány prostřednictvím jediného "D" konektoru. LED dioda indikuje stav baterie a stav záznamu dat.

Externí anténa může být odejmuta, takže lze použít jednak anténu s fixní pozicí (pro použití v laboratoři) nebo směrovou anténu se silnějším signálem, pro použití v terénu.

Příslušenství

Firma MIE také produkuje přizpůsobené příslušenství, aby vyhovovala konkrétním žádostem. Patří mezi ně moduly vstupních předzesilovačů pro zesílení slabých signálů, jako jsou EMG a EKG, umístěné v blízkosti zdroje signálu. Další převodníky obsahují elektrogoniometry pro měření rozsahu úhlů kloubů, moduly spínačů chodidel pro měření času kontaktu paty a špičky se zemí, akcelerometry a zesilovače tenzometru. MIE také navrhuje a vyrábí na zakázku převodníky.

Jednoduchá synchronizace videa

MT20 lze synchronizovat s nástroji videa buď přímo během telemetrického režimu, nebo prostřednictvím on-board I/R LED. Při použití LED režimu je 20ms pulz aplikován na analogové kanály a jeden z digitálních kanálů, přičemž současně bliká I/R LED. Synchronizace LED dat je automatické při použití softwarového balíku Myo-Dat7.

Související stránky: